Powiat Sulecinski

<     >

                             Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych niezapomnianych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym w nadchodzącym 2018 roku
życzą

Starosta Sulęciński Adami Basiński
oraz
Przewodniczący Rady Powiatu Sulęcińskiego
Tadeusz Dąbroś
W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Aktualności

14-12-2017
Halowy Turniej Piłki Nożnej

Halowy Turniej Piłki Nożnej

11 grudnia br. na hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Adam Mickiewicza rozegrano truniej piłki nożnej - III Memoriał im. sierż. Pawła Poświata. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn, podzielonych na dwie grupy, grające w systemie każdy z każdym. Nie zabrakło również reprezentacji władz samorządowych- swoje siły połączyli gracze ze Starostwa Powiatowego oraz Gminy Sulęcin, wspierani przez uczniów szkoły podstawowej.

czytaj więcej »
14-12-2017
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Najpiękniejsze miejsca regionu - udział w zajęciach prowadzonych przez Bibliotekę Miejską w Sulęcinie
W ramach realizacji projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Biblioteki Miejskiej w Sulęcinie.
czytaj więcej »
14-12-2017
,,Badminton4all

,,Badminton4all" nie zwalnia tempa!

Sportowy weekend klubu - 9.12.2017 w Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się Mikołajkowy Turniej Badmintona. Niesamowicie zagrali zawodnicy Sulęcińskiego Klubu Badmintona Badminton4all. Złoty medal w kat.3-4 chłopców zdobył Fabian Sudakowski, w kat. 5-6 dziewcząt Złoty medal zdobyła Weronika Aleksandrowicz, w kat.7 kl. - III gim. Srebrny medal Łukasz Chudziński oraz brąz dla Alana Sudakowskiego kat.5-6 chłopców.
czytaj więcej »
14-12-2017
 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych

„Systemy jakości produktów rolnych i...

Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych", poddziałanie 3.1 „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Termin składania wniosków: od 28 listopada 2017 r. do 29 grudnia 2017 r.

czytaj więcej »
12-12-2017
Koncert zespołu Jam Band

Koncert zespołu Jam Band

Zapraszamy na wyjątkowy świąteczny koncert zespołu Jam Band, który przeniesie Państwa w czasy, gdy na scenie śpiewał dla nas Ryszard Riedel z zespołem Dżem. Koncert to ponad dwie godziny spędzone z twórczością legendy polskiej sceny muzycznej, to hołd złożony Ryśkowi jednemu z najważniejszych polskich artystów.
czytaj więcej »
12-12-2017
Wigilia Miejska

Wigilia Miejska

Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz Proboszcz Parafii p.w. św. Henryka w Sulęcinie ks. Piotr Mazurek, serdecznie zapraszają na Wigilię Miejską, która odbędzie się na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie w niedzielę, 17 grudnia o godzinie 15:00. W programie świątecznego spotkania znajdą się m.in.: degustacja potraw świątecznych, kiermasz ozdób oraz koncert kolęd i piosenek.
czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Konkurs ofert na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, polegającego na prowadzeniu w 2018 roku punktu nieodpłatnej pomocy prawnej przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego.

Jednocześnie Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2016r. poz. 1817) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publicznego z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.


Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

 

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawnośc...

Harmonogram dyżurów pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od września do grudnia 2017 roku:

W godzinach:     08: 30 - 15 : 00
wrzesień : 12 i 26
październik : 10 i 24
listopad : 7 i 21
grudzień : 12

 

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.
PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta